تبلیغات
بازار - صدراعظم نوری: وعده‌های داده شده به خانواده‌های شهدای پلاسکو محقق شده است

بازار

صدراعظم نوری: وعده‌های داده شده به خانواده‌های شهدای پلاسکو محقق شده است

 • صدراعظم نوری: وعده‌های داده شده به خانواده‌های شهدای پلاسکو محقق شده است

  رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه «شهید» خوانده شدن جانباختگان حادثه پلاسکو در حیطه اختیارات شورا و شهرداری نیست، گفت:‌ تصمیمات باید توسط بنیاد شهید گرفته شود و تجهیزات آتش‌نشانی که در حادثه پلاسکو دچار آسیب شده بود نیز جایگزین‌ خواهند شد.

  زهرا صدر اعظم نوری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تامین تجهیزات سازمان آتش نشانی که در حادثه پلاسکو تخریب یا از بین رفته بود، افزود: بعد از حادثه پلاسکو به دلیل اقداماتی که سازمان آتش‌نشانی در صحنه حادثه انجام داده بود تجهیزات سازمان دچار تخریب و یا از بین رفتن شده بود لذا ضرورت داشت جایگزینی و تعمیر این تجهیزات در دستور کار قرار بگیرد، بر همین اساس برنامه ریزی شد که تجهیزات مورد نیاز جایگزین شود.

  وی افزود: بر اساس برنامه ‌ریزی‌های انجام شده تعدادی نردبان برای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران تهیه شده که بتواند برای عملیات اطفاء حریق در ساختمان های بلند استفاده کند.

  وی ادامه داد: امیدواریم در آینده نزدیک این نردبان‌ها تحویل داده شود تا مورد بهره برداری قرار گیرد.

  وی تاکید کرد:‌ امروز در شهر تهران به دلیل تراکم جمعیت و وجود ساختمان بلند مرتبه، تجهیز سازمان آتش‌نشانی به نردبان‌های بلند یکی از ضروریات محسوب می‌شود و به دلیل تعداد حوادثی که به صورت طبیعی و انسانی در این شهر رخ می‌دهد باید سازمان آتش نشانی شهر تهران  کارا تر شود در همین لحاظ از نظر نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز باید اقدامات موثر در دستور کار قرار می‌گرفت که خوشبختانه شورا و شهرداری تهران این موارد را در اولویت کاری خود قرار دادند  به شکلی که در برنامه بودجه سال 97 ردیف‌های بودجه‌ای برای کارا تر شدن سازمان آتش‌نشانی شهر تهران درنظر گرفته شد.

  رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر همکاری شهردار و معاونین شهرداری تهران در راستای کاراتر شدن سازمان آتش‌نشانی گفت: امیدواریم با تامین نیروی کاردان و متخصص و همچنین تجهیز سازمان آتش‌نشانی به امکانات مورد نیاز شاهد عملکرد بهتر این سازمان باشیم و طی عملکرد 4 ساله بتوانیم نیازهای شهر تهران در حوزه اطفاء حریق را تامین کنیم.

  وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص تحقق وعده‌هایی که به خانواده‌های شهدای آتش نشان  که جان خود را در حادثه پلاسکو از دست داده بودند گفت: وعده‌هایی که داده شده بود محقق و پرداخت‌های قابل توجهی به خانواده آتش‌نشانان صورت گرفته است.

  نوری در خصوص  شهید خوانده شدن جانباختگان نیروهای سازمان آتش نشانی در حادثه پلاسکو گفت: این موضوع در اختیار شورا نیست و بنیاد شهید باید تصمیم‌گیری نهایی انجام دهد؛  بنیاد تعاریفی دارد که اتفاقاتی همچون حادثه پلاسکو را که حین خدمت رخ می دهد شهید محسوب نمی‌کند بلکه افرادی که در راه وطن مبارزه می‌کنند و می‌جنگند و کشته می‌شوند شهید محسوب می‌شوند. حادثه پلاسکو بر اساس استانداردهای بنیاد شهید در این حیطه قرار نمی‌گیرد؛ البته شهرداری تهران تلاش‌های بسیاری را انجام داده تا بتواند جانباختگان این حادثه را از مزایای شهید برخوردار کند اما توجه داشته باشید که این موضوع در حیطه شهرداری و شورا قرار نمی‌گیرد.

  وی ادامه داد:‌ این موضوع را بررسی کردم و از شهرداری و مسولان آتش نشانی سوال کردم اما تاکنون خانواده این افراد از حمایت‌ها، امکانات و کمک‌ها و تسهیلات در حوزه آنچه که در اختیار شهرداری و شورا بوده و تعهد شده، بهره‌مند شده‌اند.

  انتهای پیام

نظرات() 
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :